Missed me? Am revenit pentru a nu stiu cata para, pentru nu stiu cat timp si sunt fericit ca incet, incet incep sa ma mobilizez. Cum niciun lucru bun nu dureaza o eternitate o sa incerc sa scriu cat de des pot acum cat timp am elan. De data asta o sa fac lucruri putin mai diferit, prima mare schimbare fiind trecerea din privat la public a blogului - schimbare care va afecta in mod direct continutul posturilor - o sa fie o varianta mai “moale” a blogului anterior. A doua mare schimbare: o sa scriu 5 posturi pe saptamana, nu stiu daca voi reusi dar am o presimtire ca o sa-mi iasa. In rest, numai de bine.


Am tot avut incercari esuate de a scrie, de fiecare data ma starnea un anumit subiect si simteam nevoia sa-mi vars nervii intr-un post dar de fiecare data mi-a trecut repede, nu a fost nicio idee deosebita care sa-mi bantuie sinapsele. Dintre temele pe care am vrut sa le abordez as putea enumara: “Jucatorul de poker al anului in Romania - nu mai stiu exact cine a iesit dar eram foarte intrigat ca nu a castigat Luciana Manolea, poate o sa reluam problema asta intr-un post viitor” , “Marirea taxei de intrare a cluburilor de poker si anumite discutii despre aceasta tema - Concluzia: MEH” si alte probleme existentiale de acest fel. Imi este frica ca nu o sa mai pot scrie in curand daca tot trec asa de usor peste toate aceste dileme.


In fine, poate te-ai intrebat ce mai face Alin, daca mai joaca poker sau daca s-a mai plimbat. Raspunsul este unul pe cat de simplu pe atat de complicat. Alin face bine, si cand zic bine ma refer la acel fel de bine pe care l-ar spune o femeie, ea spune bine dar defapt in spatele unui cuvant atat de simplu sta o teza de doctorat. Cum acesta este primul post si mie deja imi este lene o sa ramanem la “bine”. De jucat poker mai joaca, mult mai putin fata de anii anteriori dar inca o mai face de placere chiar daca deja si-a dat seama ca este un peste incurabil. De plimbat, vedeti si voi ...










Cam atat pentru primul primul post, ramane sa dezvalui mai multe surprize si mai mult "content" in posturile viitore. Over and out!