Revin cu un post dupa a doua luna in cadrul programului de staking/coaching.

Lucrurile nu sunt asa de simple cum par.

Teoria e simpla. Te pui la birou, joci A game si faci bani.

Realitatea.... nu e chiar asa. Iar asta e principalul subiect al acetui post. Luna asta am descoperit lucruri care probabil sunt evidente, dar pe care pana nu le-am experimentat pe cont propriu erau doar niste concepte abstracte. Pentru a fi un jucator castigator, pe langa cunostintele tehnice despre joc, iti trebuie arta de a nu lasa life-tilt-ul sa treaca dincolo de monitor. Stabilirea prioritatilor , urmata de stabilirea unui program. Ordinea in rutina zilnica, in viata in general. Echilibru. Commitment-ul de a-ti asuma cele spuse. Azi am dat intamplator peste formularul completat cand am aplicat in program si in care ziceam ca joc x ore pe saptamana. Asa vroiam atunci si asa imi doresc si acum, doar ca inca sunt departe de target-ul acela. Nu prea bag volum si am cele mai tampite justificari. Daca imi merge bine zic "nu e nevoie sa joc prea mult acum, uite ce mese bune sunt si vor fi mereu, pot sa joc si mai tarziu maine etc.". Iar daca pierd, nu mai joc in ziua respectiva, dar in loc sa o iau de la capat ziua urmatoare, trec vreo 2-3 zile pana intru iar la joc. Halal poker player, as spune eu.

Am jucat foarte putin in prima parte a lunii , apoi am vrut sa joc mult ca sa ating un anumit numar de maini (stiti jocul acela, multe mese, joc mecanic). Evident ca am jucat prost, nici nu mi-a mers bine, asa ca am avut un moment in care am zis "i quit". Cand m-am calmat si am analizat situatia la rece, mi-am dat seama ca nu am decat de pierdut daca renunt prea usor. Mi-am repetat o zi intreaga e o miza usoara, mesele sunt pline de pesti, dar TREBUIE sa bag mai mult volum, dar in acelasi timp joc de calitate. Intr-un final, m-am resemnat ca nu voi reusi sa imi ating target-ul si doar voi arde bani, asa ca am inceput sa joc relaxat, 4 mese, atent, avand cateva sesiuni bune pe final de luna.

Toate acestea se pot vedea mai jos:

Resultsoct.jpg

In raport cu obiectivele de luna trecuta:

[-] 40k maini - epic fail
[+] activitate sustinuta in cadrul grupului, analize maini si video - parere subiectiva, colegii pot sa infirme daca e cazul
[???] adaugand winnings +rb din octombrie sa am un roll propriu(momentan am bankroll prin programul de staking) - asta e o decizie close, inca nu stiu, va trebui sa ma consult si cu Victor.

Pentru luna care vine imi doresc sa joc un anumit numar pe maini/zi si sa trec o data la miza urmatoare.

Bafta la mese !