https://www.youtube.com/watch?v=_9aYoEQxUCQ

Revin cu un post pe blog dupa prima luna in programul de staking/coaching in cadrul holdem.ro, coordonat de Vex si 0vidiu.

A fost o luna excelenta din punct de vedere al corectarii leak-urilor. Primele sedinte de teorie au fost foarte utile. Am incercat sa joc cat mai solid si mi se parea ca joc relativ bine. Adevaratul AHA moment a fost in timpul analizei facuta de Vex video-ului inregistrat de mine la mese. A vazut acolo greseli destul de multe in detalii care nu ma prea preocupau, dar care am inteles in final ca sunt destul de importante ( in special timing, analiza si corelarea statisticilor din hud, sizing in fct de range-ul atribuit). Mi-am dat seama atunci cat de primitiv jucam: aruncam un ochi pe vpip/pfr/3bet, il etichetam fish/reg si jucam mai departe destul de "dupa ureche".

Nu a fost o luna prea buna din punct de vedere al volumului. Am jucat putin peste 20k de maini, trebuia sa joc mai mult. Am avut multe sesiuni pe care am fost nevoit sa le opresc pt ca pur si simplu pierdeam prea mult. Analizand sesiunile alea, mi-am gasit alt leak: daca incepeam bine sesiunea, jucam solid in continuare. Daca in schimb incepeam pe minus, din subconstient luam spoturi tot mai high-variance, ajungand la tilt si spew. . Un lucru la care inca lucrez si nu am succes decat partial e sa nu ma mai uit la winning, ev pe sesiune din 10 in 10 minute.

Atasez grafic si stats:

septembrie2012.jpgstatsmedcj.png

Consider ca am identificat si remediat o mare parte din leak-urile din jocul meu.
Pentru luna asta imi propun:
[ ] 40k maini
[ ] activitate sustinuta in cadrul grupului, analize maini si video
[ ] adaugand winnings +rb din octombrie sa am un roll propriu(momentan am bankroll prin programul de staking)

Multumesc coachilor pentru rabdarea de care au dat dovada , tuturor celor ce m-au ajutat prin reply-urile lor in sectiunea de 'analize maini', iar colegilor le urez mult succes!

Ne auzim intr-o luna, cu vesti cat mai bune.

Spor la mese !