Citind acum ultimul meu post in blog, am avut un gol in stomac, gandindu-ma in ce stare de gratie ma aflam cand l-am scris si cate prostii am mai facut de atunci.

Am luat apoi o pauza de la poker, cu gandul sa "analizez situatia"; de fapt pt a ma uita la timp cum trece, in asteptare de noi optiuni, deoarece efectiv eram la rock-bottom end.

Sansa a fost programul de staking/coaching prin holdem.ro, unde am aplicat cu reticenta, mi-am pastrat reticenta cand am fost acceptat, inlocuind-o ulterior cu o stare de euforie cand am inceput sa iau legatura cu ceilalti baieti.

Nu vreau sa dau din casa, dar lucrurile par super ok la primul contact. Abia astept sa incepem jocul, analiza si imbunatatirea propriului joc. Sper ca entuziasmul sa fie concretizat in cat mai multe video-uri vazute, cat mai multe maini analizate si, cel mai important, cat mai multe maini jucate cu atentie.

Sper ca dupa multele ups and down prin care am trecut de cand joc poker, asta sa fie sansa mea de a fi riguros cu mine si de a avea o evolutie strict ascendenta. Stiu ca e semi-lame ca am nevoie de supraveghere exterioara pt a juca serios, respectand brm si volumul, dar... nimeni nu e perfect.

Voi posta aici, nu stiu cat de des sau ce anume, dar vor fi detalii in legatura cu ascensiunea mea.

PS: Am sentimentul placut ca dintr-un om cu prea mult timp liber am devenit unul cu prea putin. Sa fie asta un semn bun?