Am zburat pe langa primul freeroll de luna asta, la fel ca luna trecuta
Asa ca m-am inscris in al doilea, cel cu 150$ adaugati.
Problema era ca trebuia sa fiu prezent la o aniversare la ora 8, cand incepea turneul.
Asadar am zburat de-acasa la 19:15 dupa ce m-am chinuit 10 minute sa-mi aduc aminte parola de la cont (le fac foarte complicate si de-aia mai greu....acasa folosind remember password). Fugi si cauta cadou. Am reusit sa iau un lichid de calitate ok, imbuteliat pentru sarbatorit. La 20:05 intru la om in casa. Salut pe toata lumea, caut cel mai apropiat calculator, inventez ca e ceva urgent si dai dai cu downloadu ps.eu
M-am trezit in turneu cu 1200 de fise, blind 25-50. Rebuy instant, apoi inca un dublu rebuy dupa ce mi-am facut imagine si poc 9k fise. S-a ajuns la pauza asa ca am fugit repede la masa ca sa nu se supere gazda pe mine. Am halit felu I, am revenit la pc, am spart asi jucati slow cu set de J si am ajuns second chipleader in 8 oameni. Inainte de add-on eram deja ft dupa ce 2 jucatori au facut cate 7-8 rebuy all-in inainte sa renunte.
La masa finala am pierdut ceva poturi mari din cauza kicker-ului dar mi-am revenit de fiecare data. La add-on am fugit iar, halit felu 2, laudat gazda apoi inapoi la pc unde am vazut cu tristete ca imi venisera popi intr-un pot all in preflop cu aj vs 10 10. Dar n-a fost problema, am mai jucat cateva maini si mi-am asigurat iar pozitia de chip-leader. In ultimiii 4 am avut noroc de carti (si rabdare) si am devenit rapid chipleader cu 45k, restu avand in jur de 20k la blind 600-1200.
Am jucat calm pana am ajuns hu. Eu 64k fise, el 41k, blind 1k-2k. Mi-a mers bine cateva maini, ajungand la 77k fise vs 33k. Dupa care nu mi-a mai intrat nici o carte/nimic. Din nefericire n-am ascultat de propriul sfat sfant batut in cuie: nu blufa stack-u la turnee. Am sfarsit donandu-mi stack-ul cu top pair vs 2 pair dupa niste readuri gresite si un leveling stupid: Dupa un bet mare pe turn o mana anterioara, adversarul a intors o mana mediocra, ceea ce m-a impins sa fac bluff shove pe river cu AA top pair q kicker. El a dat call fericit cu 2 pair, am ramas in 5 bb care au disparut dupa 7 maini.

Oricum inceputul de luna asta este promitator la turneele Holdem.ro New br: 130$