Am descoperit recent si din intamplare ca luna asta se implineste un an de cand am descoperit acest forum. Tentatia de a scrie un mesaj in blog a fost instantanee. La fel de fulgerator a venit in secunda urmatoare si realitatea dupa mine: "ce dracu sa scrii tu pe blog?". Dupa 2 minute de meditatie () am ajuns la concluzia ca nu e asa rau, ma "spovedesc" mie insumi in prezenta unei onorabile audiente.

A fost un an care putea fi foarte bun si pe care mi l-am facut extrem de prost. Am incercat multe si nu mi-a iesit nimic, shot-urile absurde au fost la ordinea zilei (ce daca nu am suficiente BI ca oricum bat miza; daca se intampla sa joc cu 2 mize mai sus imediat imi gaseam scuza ca merg dupa fish----->m-am perfectionat in a-mi gasi scuze pentru orice ).

Cele de mai sus, combinate cu tilt si ...atat (initial am scris variatie, apoi am vazut putin mai sus partea cu gasitul scuzelor ) m-au adus in postura in care, fiind busto, mi-am pus serios problema daca pokerul e pentru mine un sport unde am edge asupra adversarilor cu adevarat sau e pretextul meu pentru gambling.

La partea de plusuri, as putea adauga ca a fost un an bun pentru studiu (tehnic, dar mai ales mindset).

Sper ca nu am scris mai sus vrajeli, ca in unele posturi de pana acum. Ori intelegi ceva din greseli si atunci se cheama ca erai in procesul de invatare, ori nu, continui pe aceeasi linie si atunci esti un prost.

Cel mai important in poker e sa ai un plan realist. Si, vorba melodiei, "planul e facut,sunt gata sa-l execut". Nu concep ca peste un an sa nu fiu reg la o miza decenta. Atat.

B.U.G. Mafia - Viata Noastra (feat. Adriana Vlad) (Videoclip) - YouTube