O scurta aducere la zi a activitatii mele pocheristice incluzand performante la mesele de cash, de turnee si alte chestii poker related.

Cash-ul nu prea aduce cash

Am atins borna 17k maini jucate la NL2 si inca sunt pe minus. Ultimele zile au fost groaznice pentru moralul meu, pierzand aproape toate poturile cheie. In unele situatii am gresit grav pe principiul standard fishesc "cum a putut sa ma depaseasca pe river idiotul?!?" ... si dau call cu mana clar batuta ca sa-mi arate ca a facut bet si call la 3bet cu J3o OOP, dar a prins doua perechi pe river, platind trei strazi cu low pair. Ma rog, jucatori din astia vreau la masa, dar prea s-au adunat momentele proaste.

Asa ca am luat pauza de cash, iar de luni sau poate mai incolo, voi relua sesiunile.

Liga Holdem.ro pe minus

M-am inscris in Liga noastra chiar daca plecam de la premisa ca sunt peste pentru fieldul de acolo. Mi-am propus sa joc si am facut un deal cu mine, avand in vedere faptul ca mi-am propus sa folosesc BR-ul doar pentru cash. Pierderile o sa le acopar printr-o depunere
Pentru mine e o placere sa joc in aceasta comunitate si de aceea nu ratez niciun eveniment care poate fi pentru buzunarul meu. Nu beau, nu fumez, sunt un baiat serios care are un job ok. Cred ca imi permit sa dau 30 lei ca sa ma simt bine?
In 10 etape am reusit doua clasari in bani si o masa finala, terminand per ansamblu pe locul 26 in clasamentul general.
Am ramas cu un gust amar dupa ce am iesit bubble in ultimele doua etape, dupa un joc aproape perfect. Asta e

Alte chestii

In afara de jocul propriu-zis m-am reapucat sa citesc articolele de strategie ale lui Weasel si m-am bucurat sa vad ca Daniel Negreanu mi-a raspuns la intrebari
Azi o sa joc Sunday Storm-ul aniversar. Urati-mi bafta