Pauza de cash azi. Duminica e MTT day

Ce am jucat?

In seara asta a debutat Liga Holdem.ro - 14. Asteptam evenimentul asta ca pe Mos Craciun
La ora acestui articol pot sa va spun ca am iesit pe locul 76 dupa un parcurs sinuos.

Am reusit sa nu pierd tot stack-ul cu set flopat Adversarul meu a avut chinta flopata
Dupa aceasta situatie ciudata m-am dublat prin Asul, dandu-i un bad beat colosal.

Dupa aceasta mana am ajuns in cateva nivele pe modul push/fold. Apropos, structura e foarte abrupta. Eu am factorul M in HUD si cand am vazut ca se face portocaliu, dupa cateva minute de la mana cu Asul... m-am inverzit eu

Am iesit cu JJ << QQ. Dar nu mai conta.

Inca mai joc Twitter PokerLeague. Un adevarat ocean de pestisori. Inca mai joc si sunt ITM, dar trebuie sa ma dublez ca sa pot juca poker si eu.

Am iesit dintr-un turneu 6max de 2,2 USD fara prea mare istoric si am castigat un turneu privat de 4 jucatori ... 4 USD in contul meu

La momentul asta am trecut primul nivel intr-un shootout de 2,2 USD 4handed (specialitatea casei ... am cateva semifinale la activ)


Concluzii


Se pare ca jocul intens de la cash mi-a adus un plus in joc. Am mai multa rabdare. Imi aleg spoturile ceva mai bine si am chiar o alta viziune asupra modului cum trebuie abordate turneele.
Sunt curios cum ma voi prezenta dupa 100k maini jucate la cash