Am jucat o sesiune mixta: cash + turneu. Concluzia e ca nu o sa mai repet experienta.

Turnee favorite

Am decis sa ma axez pe jocurile de cash si sa raresc participarile in turnee. Asta inseamna ca nu voi rata evenimentele importante si turneele mele de suflet. Turneul Podcastului este unul dintre acestea. De la prima mea participare am reusit rezultate foarte bune si m-am simtit excelent.
Saptamana aceasta PokerStars-ul a dat un rateu si a uitat sa programeze turneul marti cum era anuntat, planificandu-l pentru miercuri pana la urma.

Cea calda ...

M-am bagat la joc cu o abordare noua in turneele cu rebuy. De obicei incep cu dublu rebuy si incarc dublu de cate ori este nevoie pana cand primesc mai putin de 15BB. Ieri am decis sa merg pe rebuy simplu.
Am inceput destul de bine si reusisem aproape sa-mi dublez stiva fara sa risc mare lucru si am patit o chestie standard pentru MTT Am pierdut toate fisele AI PF cu AA<<QQ.
De aici a urmat o perioada nefasta in care am facut 3 rebuy-uri (cam mult raportat la experientele mele anterioare).
Inainte de add-on am reusit sa ma triplez cu KK intr-o mana AI PF 3 way si de aici am inceput sa joc foarte tight si extrem de agresiv.
Am intrat in bani relativ usor si chiar la masa finala am acumulat ceva fise chiar daca factorul M nu a fost niciodata mai mare de 12.
In ultimii 4 eram deja BIG FISH dar nu am fost niciodata ultimul la fise.
Am iesit pe locul 4 incasand 20 USD dupa ce am pierdut AI PF cu QTs<<77. Q pe flop ... culoare adversarul pe river

Important este ca dupa add-on nu am jucat deloc rau ... zic eu.

Alta FOARTE RECE

In acelasi timp cu turneul aveam deschise si doua mese de cash la NL2.
Jucam pentru plan si ca sa ma mentin treaz in timpii morti din turneu.
Sesiunea asta a fost cea mai proasta din ultimele saptamani. -1,5BI, dar jocul in sine a fost execrabil. Mi-am ales mesele ca un fund si am platit niste situatii in care de obicei as fi aruncat mana lejer.
Culmea prostiei a fost ca avand AK pe o masa AK66T trageam OOP in adversar ignorand ca omul imi facuse raise pe flop si pe turn ... Avea 66 Daca m-as fi uitat (asta am facut-o dupa terminarea mainii) ca joaca la 8 mese + si ca nu e papagal poate ca nu as fi fost atat de jenibil. Cred ca a ras de s-a prapadit.
Deci, fara sesiuni mixte, pentru ca rezultatele sunt catastrofale.