S-a incheiat si primul meu trimestru pokeristic la 6max NL.

In ianuarie si februaria am cam jucat ,,dupa ureche". Apoi am intrat in grupul de studiu al lui obs, am inceput sa citesc Baluga si cu noroc imi construiesc bankroll pentru 5NL. Am bani disponibili sa completez, insa am ambitia sa imi cladesc bankrollul doar din jocul meu. Sa nu bag din buzunar.

Cineva din grup mi-a spus ca ,,time is money" si as putea sa urc la 5NL.


Ce nu imi place la mine si jocul meu:

1. Am timp si cu toate astea nu dedic mai mult pokerului.

2.Cand am sesiuni castigatoare incep sa ma gandesc ca sunt pe plus si ma ridic de la mese.
Imi spun ca o sa ma asez mai tarziu...dar nu ma tin de cuvant si de obicei inchei ziua pokeristica.
Asta se intampla cand castig peste un buyn.

3.Nu stiu si nu invat engleza. Ca sa citesc carti folosesc dictionar.

4.Nu bag volum. Joc maxim 3 mese. De obicei 2.

5.Joc prea influentat de tabelul de starting hands de la CR pentru incepatori. Din aceasta cauza limpuiesc pre mult din SB.

6.Nu mai fac sesions, review.

7.Conform ,,Leak Buster" jocul meu are multe slabiciuni.

Mai sunt o groaza dar mai las si pentru trimestrul viitor !

Ce imi place la mine si jocul meu:

1.Joc atent si concentrat. Nu desfasor alte activitati cand sunt la mese. Poate ascult muzica din cand in cand.

2.Am rabdare cu toate ca in viata sunt un tip coleric.

3.Trec repede peste bad beats.

4.Nu ma tiltez. Ma enervez putin dar in maximum 5 minute imi trece. Joc la fel.

5.Schimb mesele cand acestea devin nerentabile. Da ! Chiar si alea 2 la care joc.

6.Fac selectie a meselor inainte de a ma aseza.
Banii aflati la mese, PFR %, pot etc.

7.Pun notite jucatorilor. Ii urmaresc la cate mese joaca si pe cei ,,multi tabling" ii domin.

8.Respect dinamica mesei si imi aleg jucatorii agresivi in dreapta si nitii in stanga.

9.Linia rosie. Imi place ca o tin la limite rezonabile, mai ales la miza asta, unde se plateste cu aproape orice.


In luna martie am jucat 7.150 maini, in 27 de zile.

Ipoker = 317 maini = -1,38
FT = 872 maini = + 7,41
PokerStars = 5961 maini = + 42,83

Mai jos iata rezultatele:
Fișiere atașate