Sau cel putin incerc sa ma las. Pana acum am reusit sa ma las:
1. De bere - mult mai usor decat imi inchipuiam. Am stabilit o data: 2 ianuarie 2008 si de atunci am mai baut doar 3 beri. Una dupa ce am terminat facultatea cu fostii colegi, si doua in stat de curiozitatea. Nu am mai simtit nevoia sa beau si chiar daca ies in oras si ceilalti ia o bere nu simt deloc pofta

2. De wow - mai greu decat imi inchipuiam. Ma mai lasam pt 2-3 luni pt ca apoi sa revin. Acum am un an cred si nici gand sa ma apuc iar

Ohh dar am uitat intentionat sa specific de ce ma las. Nu de poker ! ) Ci de pepsi/cola. Am stabilit si data: 1 aprilie 2010 va fi ultima zi. Sa vedem cat de greu va fi. Foarte greu cred! Nu prea concep sesiune de seara fara pepsi light. In rarile seri cand nu aveam nu ma puteam concentra deloc la joc. Probabil trebuie sa caut un inlocuitor. Am incercat cu ceai. Nu tine! Prima cana e super. A doua e ok. A treia deja imi face pofta de pepsi...

Probabil trebuie sa incerc cu limonada sau alte sucuri facute in casa. Am blender dar sunt foarte comod si l-am folosit doar de cateva ori.

Sa vedem cum ma descurc.