Aveam chef intr-o dimineata sa joc altceva decat cash, am jucat cateva HU, dar m-am plictisit repede pentru ca nu reuseam sa castig AI-urile chiar daca aveam maini foarte bune (am zis ca nu e ziua mea mai ales cand am pierdut de 2 ori cu AA si KK cand ei au dat shove si eu call). Mi-am amintit acum de ce simteam ca nu invat cine stie ce jucandu-le, ma refer aici la SnGs HU. Apoi tot cautand ceva entertaining pe care l-as putea combina cu cash, am gasit niste SnGs dragute: 6-max, turbo, buy-in $3/$0.25.

Am spus ia sa incerc 1 intai sa vad cum e si daca mainile jucate la cash 6-max m-au invatat ceva. A fost destul de lejer, am jucat tight si IP, am evitat sa imi pierd din stack inutil la inceput cand erau blind-urile mici, mai ales cu calling stations in joc, deci no big bluffs, apoi pe masura ce blind-urile cresc incep AI-urile, e bine ca cei care dau shove de obicei cred ca "any 2 will do". Mi-am luat si bad beats, dar stiu ca de fiecare data cand am fost nevoita sa dau AI am facut-o corect, nu cu trashy hands. Am reusit sa dau si eu unul cand deja erau blind-urile foarte mari si am primit o pereche de 10, shove eu, am primit call de la KK, 10 pe turn si am ajuns sa castig SnG-ul respectiv pana la urma. (poor guy a scris pe chat "Pokerstars should die", nu prea cred ca are cum sa moara, cel putin nu in curand )
Situatia pana acum din ce am jucat (se platesc primele 2 locuri- locul 1 $11.7, locul 2 $6.3) este urmatoarea:
-Numar jocuri: 31
-Cashes: 14
-1st 8 2nd 6 Bubble 6 (yuck, aici mi-am luat cam multe bad beats)
-ROI 30.42%
Sa vad daca ma voi putea satura de ele, oricum din martie sigur continui cu cash, posibil sa le combin dupa chef. Momentan joc doar 2 mese, dar probabil voi mai adauga. Cam atat.