Nu obisnuiam sa joc cash prea mult inainte, mai exact nici SnGs nu jucam in mod constant, doar cand aveam timp sau dispozitia necesara. De MTTs nici nu poate fi vorba caci in timpul saptamanii am multe cursuri si nici nu prea pot lipsi, si in weekend tot asa, preferam sa joc mai putin, dar bine. La SnGs preferam HU, deoarece ma tine mai mult timp atenta si nu intervine plictiseala si de aici ideile de a face pe desteapta in vreun MTT. Nu e problema ca nu am rabdare, dar mi se parea ca nu faceam nimic "interesant", la nivelul meu de atunci ma apuca si rasul acum. ) La fel de mult ca HU imi placeau si cash games, asa ca am spus ca mai bine ma axez pe ele si sa las prosteala ca am pierdut destul timp neinvatand mai nimic la niciunul din ele. Deja ma saturasem de pauzele mari pe care le luam si am decis sa fiu constanta in joc si sa invat cash bine. Pentru ca poker-ul imi place cel mai mult si ar fi stupid sa nu reusesc ce mi-am propus.

Cum nu jucam cash in mod constant, nu puteam urmari prea mult din evolutia sau involutia mea and damn, faceam multe greseli inainte. Nici nu stiu daca ma interesa asa de mult cum ma intereseaza acum. Obisnuiam sa joc mult prea multe maini si ajungeam sa am probleme cu kickerii si altele. Cum mai toti obisnuiau sa fie pasivi la masa nu imi dadeam seama daca au maini bune sau nu, pentru ca nici eu nu excelam la capitolul agresivitate, cel putin nu preflop. Mi-am schimbat jocul mult, spun eu ca nu se mai ivesc situatiile dinainte si da, mai am foarte multe de invatat si sunt dispusa sa adun de peste tot informatii care sa imi prinda bine.

Sper sa ma tin si de blog, sa postez periodic maini interesante, grafice etc. Inca nu am cumparat HM, dar intentionez sa il cumpar cu prima ocazie, intai vreau sa vad daca sunt capabila cam o luna-doua si apoi sigur il voi cumpara. Voi profita de trials momentan, atat la HM, cat si la PT3.
In zilele de 7 si 8 februarie nu mi-a mers asa de bine, mi-am luat si bad beats, -5BI per total, dar aproape ca am recuperat azi. Ma intreb daca voi putea vreodata sa arunc KK preflop cand un jucator intra AI si stiu ca e si nit. Sau poate nu ar trebui sa ii arunc,who knows...Sa nu ajung sa vad peste tot AA dupa, asa ca mai bine dau call acum, inca nu sunt asa godlike sa pot da fold, nici macar nu joc live sa am mai multe tells. De doua ori mi s-a intamplat sa dau cu KK in AA la mese diferite, in interval de 5 minute. But you know what? Nici ca mi-a pasat. Se intampla, e normal, iar avantajul meu e ca nu ma tiltez. Pur si simplu trec peste, dupa imi analizez mainile, incerc sa nu mai repet greselile next time, sa extrag mai mult and so on. Si-asa joc la limite sub nivelul marii, dar imi trebuie un antrenament bun inainte sa consider ca pot rula bine si mai sus.

Doua maini de azi:

PokerStars Game #39472340508: Hold'em No Limit ($0.02/$0.05 USD) - 2010/02/09 15:52:02 EET [2010/02/09 8:52:02 ET]
Table 'Ceres IV' 6-max Seat #4 is the button
Seat 1: hawk_bg ($11.35 in chips)
Seat 2: Jstttt888 ($3.19 in chips)
Seat 3: Cathyy ($5.05 in chips)
Seat 4: Mister-KX ($5.42 in chips)
Seat 5: cortesiano ($11.98 in chips)
Seat 6: khzzz ($5 in chips)
cortesiano: posts small blind $0.02
khzzz: posts big blind $0.05
*** HOLE CARDS ***
Dealt to Cathyy [Kc] [Kd]
hawk_bg: folds
Jstttt888: calls $0.05
Cathyy: raises $0.20 to $0.25
Mister-KX: folds
cortesiano: calls $0.23
khzzz: folds
Jstttt888: calls $0.20
*** FLOP *** [Qh] [3d] [9h]
cortesiano: checks
Jstttt888: checks
Cathyy: bets $0.70
cortesiano: calls $0.70
Jstttt888: raises $2.24 to $2.94 and is all-in
Cathyy: raises $1.86 to $4.80 and is all-in
cortesiano: calls $4.10
*** TURN *** [Qh] [3d] [9h] [3s]
*** RIVER *** [Qh] [3d] [9h] [3s] [9d]
*** SHOW DOWN ***
cortesiano: shows [Qs] [5s] (two pair, Queens and Nines)
Cathyy: shows [Kc] [Kd] (two pair, Kings and Nines)
Cathyy collected $3.52 from side pot
Jstttt888: shows [Kh] [7h] (two pair, Nines and Threes)
Cathyy collected $9.17 from main pot


La mana de mai jos am vrut sa fac pe fish-ul, stiind ca cel cu care joc e pretty tight si nici chiar afon al jocului. Nu stiu cat mi-a iesit, dar am vazut ca l-am convins ca nu stiu ce fac si pe river a dat shove de unul singur, fara sa ma agit eu prea tare. A fost cam cu du-te vino call-ul preflop, I know, caci daca nu nimeream set cel putin nu prea aveam cum sa il mai arunc din mana, sometimes it pays off.

PokerStars Game #39472642159: Hold'em No Limit ($0.02/$0.05 USD) - 2010/02/09 16:01:59 EET [2010/02/09 9:01:59 ET]
Table 'Karolinum' 6-max Seat #1 is the button
Seat 1: Cathyy ($4.93 in chips)
Seat 2: Balssa ($7.83 in chips)
Seat 3: magaresco ($2.50 in chips)
Seat 4: magotherm1 ($0.74 in chips)
Seat 5: wersx ($8.62 in chips)
Seat 6: KallBoy ($10.82 in chips)
Balssa: posts small blind $0.02
magaresco: posts big blind $0.05
*** HOLE CARDS ***
Dealt to Cathyy [3s] [3c]
magotherm1: calls $0.05
wersx: folds
KallBoy: folds
Cathyy: raises $0.20 to $0.25
Balssa: raises $0.55 to $0.80
magaresco: folds
magotherm1: folds
Cathyy: calls $0.55
*** FLOP *** [3h] [3d] [4c]
Balssa: checks
Cathyy: bets $0.05
Balssa: raises $0.95 to $1
Cathyy: calls $0.95
*** TURN *** [3h] [3d] [4c] [4s]
Balssa: checks
Cathyy: bets $1.20
Balssa: calls $1.20
*** RIVER *** [3h] [3d] [4c] [4s] [Qd]
Balssa: bets $4.83 and is all-in
Cathyy: calls $1.93 and is all-in
Uncalled bet ($2.90) returned to Balssa
*** SHOW DOWN ***
Balssa: shows [Ac] [Qs] (two pair, Queens and Fours)
Cathyy: shows [3s] [3c] (four of a kind, Threes)
Cathyy collected $9.51 from pot

Hmm, that's all for now. Noroc cu sesiunea asta ca pot juca si mai mult poker!