Cei pudici sunt sfatuiti sa nu citeasca. Replyurile ofuscatilor le sterg fara drept de apel. Tai in carne vie.

Sunt foarte nervos. Degeaba. Mi-am dat seama cum gandesc dascalii, respectiv educatoarele de gradinita. Am ramas stupefiat azi cand am aflat ca fata mea e “batausa” Ii bate pe copii de le suna apa-n cap. Vin restul parintilor si-mi spun sa duc creatura careia i-am dat viata (cel putin am contribuit) la medic. Ca asa ceva nu este posibil. Ca e inacceptabil sa sparga capul bietilor copii. Asa ca am inceput investigatiile. Futu-va muma-n cur de obleti. Cum poate un copil de 5 ani sa fie agresiv cand tac-su si ma-sa sunt painea lui D-zeu.

M-am dus la un psiho pupu din ala de copii, i-am dat un purcoi de bani sa-mi dezlege enigma. Mi-a luat fata la intrebari si-n doua ceasuri m-a edificat. Adica, pe fata mea o capacea sistematic unul din copii. A mers la educatoare si a relatat faptul. Cretina s-a gandit intens si i-a spus sa mearga sa-l pocneasca pe respectivul copil. Zis si facut. A mea a mers la monstruletz si l-a luat la capace, si de atunci incolo, pe oricare ii gresea sau o calca pe bec.

Nu-mi venea sa cred. Imi trebuia o confirmare. M-am dus la gradinita si am luat-o la intrebari pe respectiva “educatoare”. La inceput a avut o atitudine ofensiva gen “Ca cum va permiteti, ca nu se poate asa ceva, ca ea nu, ca bla bla bla” Era si directoarea gradinitei de fata.

Atunci am zis ca pe baza diagnosticului si expertizei medicului psiho pupu ala de copii, voi da in judecata gradinita. Hopaaa….

S-a schimbat total atitudinea. Ca de fapt asa a fost. Ca-si cere scuze. Pai futu-te-n cur cu scuzele tale cu tot. Azi au dat-o afara pe harapnica.

Intamplarea m-a facut sa inteleg apetenta pentru violenta a contemporanilor mei. Vine din educatie sa ma kak pe ei de dascali de rahat si pe parintii cretini care se fut degeaba si isi bat joc de odrasle. Pentru astia am conceput, acum pe loc, o emisiune tv de maxima audienta pe care se vor bate OTV, ACASA, ANTENA 1, cartoon network si toate posturile de rahat care ne tampesc pe noi si pe copii nostri, si-n care-mi bag eu stiu eu ce.

Adica este despre sport, violenta, tzatze si lacrimi la final. Acum desfasuratorul.

O arena gen wrestling cu topoare, drujbe si alte unelte taietoare pe bune. Primul targhet de audienta e prins, adica barbatii. Sunt topiti dupa sport, daca se poate k1, mma, kka si alte cuidatenii, cam soft dupa gusturile mele. O drujba si ceva sange pe obiectivul camerelor ar inviora putin atmosfera si ar spori brutalitatea, ca doar de aia ne uitam. Pe combatanti i-as si lega la ochi si le-as distribui cate 4 pitipoance cu tzatzele pe-afara sa la explice pe unde sa dea cu toporu in coaiele adversarului. Repriza lunga si unica. N-o apuca pe a doua.

Le-as pune pe cap niste masti cu personaje din desene animate. Asa copii, al doilea targhet adicatelea e atins. Vine copilul si zice “Uite tati, se taie scubi du cu michi maus cu toporu” Vor fi fascinati, ca eu, din cate-mi aduc aminte, eram in stare sa ma uit doua ceasuri la desene animate despre menstruatie, cu Mihaela, desi mai mult de 10 minute de doua ori pe saptamana, nu pupam.

Femeile si batranii. Targhetul cel mai greu de atins datorita complexitatii. Un talc sou cu neamurile celor casapiti in arena ar fi la fix. Lacrimi, amintiri, suspine si tot tacamul.

Vizionare placuta!