Am slabit 10 kg . Se prea' poate sa fie din cauza ca beau ceai (neandulcit), se prea poate sa fie alta cauza ... Oricare ar fi cauza mie mi s-a pus pata pe Lipton. Si dai si bea. Toata lumea stie ca e benefic rau de tot. Am incercat eu sa beau si ceai verde dar nu ma impac deloc cu el. Cu toate ca teoretic asta ar fi taticul ceaiurilor ... si ar fi mai bun decat orice.
Cica, ce face ceaiul verde:

Combate efectele imbatranirii ,ajuta pielea sa se apere de factorii nocivi din mediu, de excesul de raze solare si lupta in acelasi timp impotriva radicalilor liberi. Are efect diuretic si detoxifiant , mentine nivelul scazut al trigliceridelor si al colesterolului ,scade riscul aparitiei cariilor, stimuleaza ficatul regleaza digestia si tranzitul intestinal, contracareaza stresul, deblocheaza rinichii
...si cate si mai cate

Daca ar fi sa ne luam dupa cele de mai sus, ar trebui sa bem zilnic macar 30 de litrii de ceai, tinand cont ca e evident ca ceaiul face numa' si numa' bine.

Nu am vazut nicaieri cuvantul "moderatie". Nu am vazut nicaieri sa scrie ca trebuie consumat cu masura. Pentru ca altfel (exces) are efecte negative (la fel ca orice lucru in exces). Nimic despre continutul de aluminiu, de cafeina sau despre faptul ca nu e recomandat persoanelor care sufera de anemie.

Dar una peste alta e evident ca o cana pe zi nu strica ..cu toate astea, nu beau ceai verde. Ca are un gust rau ... o fi de la aluminiuuuu