Am continuat sa joc toate eventurile GSOp dar rezultatele au fost dezastruoase.

- Event 6 50k PL Omaha - $162 freezout

Am urmarit pe Scott Clements pe PXF intr-un FTOPS plo si mi-am facut o idee despre joc.. In general despre starting hands dar se pare ca am jucat mult prea tight fara sa imi asum riscuri si am fost mancat de blinduri.

- Event 7 100k NL Holdem Shorthanded - $162 freezout

Asteptam cu nerabdare acest event si imi puneam mari sperante in el. In primavara asta fusese eventul la care ajunsesem cel mai departe. De data asta s-a terminat in 5 minute: KK vs AK all in preflop. Un A pe acolo si out

- Event 8 350k NL Holdem Deep Stack - $200 freezout

Nu prea imi plac eventurile astea deep stack. La primul event am jucat pana al ora 2 noaptea si mai erau 200 locuri pana la bani. Acum nu mai imi amintesc mare lucru despre turneu.. doar ca nu mi-a placut cum am jucat. Am avut un tip loose aggressive chiar dupa mine care m-a tocat incet. Apoi am pierdut o mare parte din fise cu TT dupa ce am dat fold pe river.

- Event 9 100k NL Holdem 4-handed Unlimited rebuys - $54 R/A

NL Holdem 4 handed! Nebunie eventul asta. Se juca LAG si pana sa imi dau seama deja se dusesera 2 buyinuri. Spre sfarsitul primei ore am inceput sa imi revin si imi urcasem stackul la 10k. Am iesit totusi destul de repede dupa ce am facut 3 bet all in cu QQ si am luat call de la AK.

In continuare nu am intrat in bani la nici un event. Dezastru!

Noroc cu sng-urile care m-au scos. S-a dus downswingul si rulez iar bine