Octombrie 2006, o zi racoroasa de toamna ; tin minte cum spargeam bankrollul de 38$ muncit fin freerolluri pe betfred la o masa de 0.1c - 0.25c... Eram nervos si tiltat oricum de la un live la care participasem cu cateva ore mai devreme si la care nici n-am simtit ca am stat 2h 30. Nu realizam ce se intampla la masa, intotdeauna completam raisurile gresit si mai si foldam blindul meu mare fara raise pana la mine ; Oricum... urma sa fie o seara pe cinste

Cateva ore mai tarziu fug pana la ATM, convins ca de fapt cashul nu era de mine si ca adevarata mea chemare in holdem erau turneele ! (doar aveam intreaga experienta de freerolls in spate nu ?) Dau registration la 2000G, 5,50$ entry si imi pica evident netul. In disperare de cauza ma duc la primul I-cafe la care puteam instala clientul si ma apuc de joc acolo. Nu-mi ia mai mult de 45 de min sa ajung Chipleader detasat, allin orice AT+, orice pocket pair, call cu orice KJ+, call cu orice pp

Aventura s-a terminat la ora 3 si ceva noaptea, locul 1 la turneu si concluzia evidenta: eu stiu ce fac si sunt bun, dar la cash si la live am avut ghinion !

Cu mici exceptii nu cred ca am mai reusit sa am un 'burst' de chipsuri chiar la inceputul turneului de extrem de mult timp. Ma minunez cand vad jocul chipleaderilor de minutul 10 - 15, pana-n prima ora..... Kamikaze ! Si cum naiba rezista ? Toate acele flipuri... maini la care-s huge underdogs si revin.... si acumuleaza.... si acumuleaza... allin dupa allin ! Donkey Chipleaders - sunt singurul care are boala pe ei ?