Asta facem in fiecare zi in care ne asezam la masa nu ? Si cu totii ne imaginam ca suntem un fel de 'pescari' si asteptam pestele... Dar cand se intalnesc doi pescari care se cunosc ce se intampla ? ---- Incep sa vb despre peste , despre cum s-au trezit la 4 dimineata si au iesit la balta si au 'scapat' in apa pesti de zeci de kg. Dar daca pescarii respectivi nu se cunosc, si se intalnesc acolo la balta ? Acelasi lucru nu ? Aceleasi povesti, aceeasi intonatie, acelasi finish !

3 blog posts din ultimele 7-8 citite de mine vorbesc despre Bad Beats. Cat de norocosi sunt altii, cat de ghinionisti suntem noi, cat de fucked up este RNG-ul site-ului respectiv... Acelasi lucru se intampla la orice event LIVE ! Cum ai ajuns esti abordat repede de cunoscuti mai intai, treci prin focul de Bad Beat stories, urmeaza necunoscutii langa care stai la masa, more bad beat stories, ca apoi sa avansezi in turneu (obligatoriu, cunoscutii tai iti vor da detalii exacte despre beaturile care le-aul luat in timpul turneului), urmand ca la final, indiferent de rezultatul tau sa ti se reaminteasca: 'da, dar eu uite cum am luat-o....' Asa e peste tot .

Urasc bad beat stories !

99% din ele nu ma afecteaza in mod direct si nu-mi spun absolut nimic. Daca ma vezi la vreun turneu sau ne intalnim online te rog nu-mi spune cum ai iesit din cel mai recent turneu, sau cum ai pierdut sute de euro pe un singur out ; vreau sa-mi fii simpatic !!!