Simt ca mi-am facut un fel de gaura a cheii in usa de la dormitor si cineva ma pandeste. In general nu sunt paranoic dar observ o tendinta socio-nu stiu cum de a afla ce mai face magarul vecinului. Sunt avizd de orice fel de informatie si nu stiu care este finalitatea pana la urma.Simt nevoia de a furniza informatie gratis dar chestia asta tine de constiinta inutilitatii individuale iar pe tema asta am mai divagat. Barosani in toata chestia asta sunt in final analistii. Notiunea de analist te duce cu gandul la o persoana care detine toata informatia legata de un anume subiect si drept urmare e in masura sa aberze pe tema respectiva si sa ne faca pe noi sa intelegem ce ni se intampla. Fals.Prefer sa ma considere lumea orisicum decat sa mi se serveasca gogosi pe banda rulanta.Imi place sa ma uit pe gaura cheii dar prefer sa mi-o aleg singur. Ma vad in fata unui perete imens plin cu gauri de chei care ma imbie sa privesc, sa ma mir de lipsa mea de pudoare, de pudoarea altora a caror unica scuza e ca au o gaurica, un fel de troc tacit in care incet dar sigur se cladesc comportamente bizare.In momentul in care detin o informatie nu neaparat am dreptul sa o analizez sau sa construiesc un fals context in care informatia respectiva sa aiba o noima. Chestia asta are sens atunci cand personalitatea individuala este mai puternica de cat cea colectiva dar exista pericolul a fi considerat nebun in casa de nebuni. Are sens. Trebuie da analizez serios problema.

Poate ca suna anapoda, dar cateodata cand citesc forumul incep sa am astfel de abordari. Toata lumea vrea sa analizeze si sa fie analizat, cand de fapt nu se cauta raspunsuri ci confirmari.