In ianuarie am jucat exclusiv 6max nl25 la fulltilt. Bilantul este pe plus doar datorita bonusului si rakeback-ului. In poker tracker, unde nu apar chestiile astea doua... e cam plin de sange. As fi fost pe minus cam cu 200$, dupa 22k maini.
Joc lejer la 4 mese, si am jucat si 6, dar numai cand eram la inceput de sesiune, daca joc deja o ora la 6 mese, imi cam fug ochii
Joc un pic si out of bankroll, nu e tocmai ok la FT acum pentru mine.
Nivelul de joc la NL25 pe FT nu mi se pare extraordinar, contrar parerii generale despre FT; eu pierd in majoritatea cazurilor pentru ca am mari, mari probleme la self management. Este de ajuns un runner-runner, sau un beat pe river... si sunt prietenul tuturor.
Singurul lucru care stiu sigur s-a imbunatatit la mine in luna asta este increderea de sine. Pot dormi linistit, si dupa o sesiune de doua ore in care am transformat un weekend profitabil de la +125$ intr-unul de -250$. Ma gandesc, bineinteles si la banii pierduti, dar imediat cum termin de jucat, incerc sa ma calmez, revad mainile pe care le-am notat ca fiind de revazut, ma conving ca in majoritatea cazurilor am fost eu prostan si-mi trece usor usor...

Februarie. Pentru ca am descoperit un handgrabber pentru noua versiune a softului bodog, ma voi muta acolo si voi schimba mizele inapoi la nl10. Zic pentru a mia oara, nu pot sta la FT pt NL10 din cauza rake-ului nesimtit de 10%. La bodog nu se poate juca decat la maxim 3 mese, deci imi va fi mai greu sa fac 22k maini, dar cum stresul de a fi la limita de jos a bankroll-ului va disparea, sper ca financiar sa ma comport mai bine.
Vreau ca macar o data la doua zile sa pun doua sau trei maini dificile pe forum.
Din cate am vazut, sharkscope nu are treaba cu bodog, asa ca nu voi participa la leaderboardul de sng-uri sau headsup.
Nu voi participa la ed. 8-a a Ligii holdem.ro

Alte stiri... 1. ca de obicei, fac tot felul de "investitii" nu neaparat necesare, care ma dor in astfel de momente, cand trebuie sa cobor limitele. I has a gadget, I has a watch... I is a balla, dar e dureros pentru BR
2. Desi nu m-am gandit deloc sa joc WoW in luna ianuarie, si nu mi-a fost dor sau ceva, mi-a fost greu sa refuz invitatia de a incepe alaturi de o noua trupa. Initial l-am expediat repede pe respectivul, dar dupa aia, sambata am inceput sa dl-ez WoW si deja ma panicam ca nu dau de el sau de ceilalalti membrii ai trupei ca sa stiu pe ce server sa incep joaca
Shaman power!