Prin 15 Noiembrie mi-a intrat pe FT rakeback 75$. M-am pus frumos ca baietii sa joc 50NL Jucand destul de rar din lipsa de timp... am ajuns pana vineri la 300$. Super.

Vineri incep din nou la 50NL.Dar iau o serie de ciocane, ajung la 100$ si in acest moment m-am 'activat'. "Ce naiba fac imi spun? Ori la bal ori la spital." Ma bag la 100NL unde ma lupt ceva, cresc scad, cresc scad pana raman cu 200 aprox. Ma reactivez si mesele de 200NL imi fac cu ochiul. "Doamne...de ce nu?!?! Daca tot joc out of bankroll de ce sa nu o fac la 200NL? " Era vineri spre sambata si mesele devenisera fishie. Fac ce fac si pe la 6 cand ma doboara oboseala ma opresc cu 500$ bankroll.

Sambata ma trezesc dupa masa si reiau munca, bineinteles la 200NL Joc 3 mese cu 168.56$. Avantajul cand intri cu sume total aiurea este ca pari fishie, non profesional, in ochii celor de la masa. Orice pro ce se respecta intra full buyin. Ei bine... pana se prindeau ei ca nu sunt chiar fishul fishilor le luam ceva $-ei. Respectau 3bet-urile mele
Si de aici incepe distractia si ajung pana la 10 seara la 1100$.

Am pus mai jos si statistica. Vad ca pe forum e regula min 6k hands. Dar pe blog cred ca am voie plus ca eu nu pun spre analiza... Pt ca oricum sunt putine, am jucat out of bankroll si cred ca stiu ce am facut. Dar cine observa ceva ciudat in stats e invitatul meu sa ma anunte. Chiar va rog.
Ce se observa in jocul meu e agresivitatea mare pe flop, apoi slow down pe turn, ca apoi din nou agresiv pe river in functie de ce face botu pe turn. Si ma gandesc la mana postata de Nemesis pe forum (check here) . Asta e mana perfecta pt mine sa dau check, mai ales intre rechini, jucatori agresivi. Cand ori esti foarte in fata...ori foarte in spate merita check. Schema e atat de buna incat si eu o musc blana. Asta fiindca sunt prea agresiv si eu...plm. Cred ca am pierdut peste 300$ cu beturi pe river cand adversarul dadea check pe top pair. Trebuie sa invat sa le aplic bine si sa ma feresc cand o fac altii.
In rest cred ca e ok statistica in mere... probabil putin prea loose daca ma uit atent. Dar vorba aia.. jocul adevarat incepe pe flop

Iata si statistica:
Fișiere atașate