Bun... Luni primesc informatia ca in Arad se joaca cash 10/20 RON... jucatori praf. Super tare. Ne organizam si plecam 3 din Timisoara.

La 9 ne apucam de treaba. Intru cu 200E. Intr-adevar jocul era foarte slab... se platea 100-200E pe middle pair... sau bottom pair chiar daca mai aveau si o chinta in gaura. Doar ca nu vin carti. Incep sa pierd din blinduri cate 100Ron ..apoi prind AK de 3 ori(de 2 ori suted) si fac raise blana (130RON cam) de fiecare daca 1-2 calleri...dar culmea nu prind nici un flop si sunt nevoit sa renunt la poturi. Mai alimentez treptat cu cate 100E sa am in jur de 300E la masa. Prind un KK fac raise un tip short (150E) ma pune allin cu AK. Eu call si prinde A. Super tare. Imediat prind QQ fac raise un tip iara allin. Dau call in speranta unui coinflip sau chiar sa fiu mai bun ca era mai slabutz tipul. Il prind in KK si adio. Deci pierd cam 600E. Am avut perechi mici gramada...dar nici macar 1 set prins. Asta e...soarta.

Ziua 4 a fost marti la Senator. Incept seara bine cu 3 seturi de 666 dar se juca lejer si nu am dus mult. Pe urma se inchinge jocul. Prind un QQ vs JJ ...cam short tipul si pe flop 10J3 tre sa il platesc. Apoi prind din nou QQ fac raise, un caller si un fish allin. Dau si eu allin si foldez callerul initial cu JJ. Board 23459 si ma bate fishul cu chinta. Mai raman cu 50E pe masa ca aveam mai mult. Dar e momentul sa ma opresc...ma ridic frumos de la masa si ii salut. Gherla 200E.
Deci ziua 3&4 = gherla 800E.

Asta e..nu se poate castiga de fiecare data
Deseara merg la Senator din nou. Sper sa iasa mai bine.
salve