Dupa o pauza destul de lunga revin cu update-ul aventurilor mele la poker.
Pentru cei care nu stiu inca mi-am inceput aventura cu un br de 50$, pe pokerstars, intr-un cont deschis prin Holdem.ro. In prima si a doua luna am rulat ca un barosan, facand profituri mari proportional cu br-ul meu initial, la freeroll-urile holdem. Field-ul mic de inceput - 20 jucatori aproximativ, din care mai erau 6-7 sitout, au facut aceste turnee nemaipomenit de atragatoare pentru mine.
Eu insa fiind un mare fish, precum cel din poza, am jucat tot felul de mtt-uri (ca orice fish care se stie), respectand mai mult sau mai putin br management (cel mai mare turneu jucat a fost de 4.4$) , restul fiind jucate prin sateliti. Astfel la sfarsitul primei luni (iulie) in loc sa inchei cu br 100$ (castiguri din freerolluri), am terminat cu 70.

Dupa ce am mai lovit un loc 2 la un holdem freeroll in august si 14$ intr-un mtt am ajuns la suma fantastica de 170$. In doar 3 luni am triplat br-u. In ritmul asta pana la craciun eram Batman . Prin urmare iar mi-au venit idei, astfel incat pana la 11 septembrie ajusesem la 96$. A urmat o criza care a constat in pierderea a inca 30$ ajungand la un br de 66$. Am hotarat atunci ca nu mai are rost, ca pokerstars are ceva cu mine si ca-mi da numai bad beaturi, ca nu e normal sa am asa un downswing si ca nu mai noima sa joc eu poker, de pe contul meu.
Bun, drept urmare am facut un stake cu make-up de 40$, care alaturi de alti 167 au fost pierduti in proportie de 98.6% de calutz. ) Ajuns in stadiul asta, cu br de 14.4$ (5.5$ road to Wcoop Holdem + Peste prajit 2.2 +R) , am decis ca nu mai am voie sa joc decat turnee de 25c, si cele ale holdem.ro (wcoop road si freerolls).
Astazi s-a intamplat minunea minunata: am iesit pe locul 3 la Holdem 150added freeroll,
pentru ~20$ cu AKs vs kjo. (triple bankroll ->34$)
Surpriza pentru mine insa a fost locul unu la 2.2$ Holdem Road to Wcoop. Unde am refuzat politicos oferta lui Touche de la hu, si drept multumire, zeii pokerului (PS), mi-au dat urmatorul run de carti vs touche, pe care-l voi posta aici pentru acei sceptici care nu cred in expresia: "Rulez ca un ZEU" - status de la gigibaston-
Dupa ce Touche a eliminat al 3-a jucator de la masa, s-au mai jucat 18 maini, le voi posta cu boom, numerotate descrescator de la 18 (incepului hu-ului) pana la 1 (mana finala), pe acele maini din top range care mi-au venit.
17 16
11 10 5 2 1
Il admir pe touche pentru profiturile realizate din poker, dar cred ca si el e de acord aici cand spun: daca nu-ti intra carte, n-ai ce sa-i faci.

New br: 57$ + 215$ entry la WCOOP #63 1.000.000$ GTD
Va-ntreb pe voi: in locul meu ati juca evenimentul 63, sau ati da unregister?

Aleg aceasta cale de asemenea sa-i multumesc lui Mehigh fara de care n-ar fi fost posibila aceasta aventura.