Am continuat sa joc pe Titan Poker si pot sa spun ca incep sa devin dependent de site.

Stele versus Titani

Se face in curand o luna de cand joc in reteaua iPoker atras de o promotie Holdem si cred ca o sa ma gandesc serios daca voi mai juca mult pe Stars.

Daca la inceput vroiam sa vad cum merge treaba la NL2 sau NL4, am ajuns treptat sa joc in mod constant la NL10 cu cateva shot-uri la NL20.

Am ajuns la vorba lui kytra. E o prostie sa spui ca ramai pe un site pentru ca iti place soft-ul. Conteaza sa gasesti acel mediu in care produci profit.

Aplicatia folosita de Stars este incredibil de buna, insa mie nu imi merge prea bine aici. In acelasi timp, pe Titan chiar daca soft-ul este mai slabut, compenseaza cu field-ul de jucatori foarte slab.

Ceva rezultate

Nu am grafice la indemana, inca, sa va arat dar per ansamblu sunt pe plus, daca luam in considerare NL2, NL4, NL10 si NL20.

Mai mult de atat, am inca de deblocat vreo 15 euro din bonus plus vreo 90 USD de la Holdem

In prezent am un BR satsifacator pentru NL10, 17BI, dupa ce am plecat de la 5BI si pot sa joc relativ linistit avand in vedere adversarii posibili.

Mi-am extins cercul de "prieteni" dar mai pacatuiesc din cand in cand luandu-ma de gat cu regularii

Despre promotii si alte prostioare

Am observat ca exista o cursa de cash pentru incepatori (jucatori mai noi de 3 luni). Conditia pentru a fi in fata este sa (FITI ATENTI) generezi cat mai multe maini cu rake la mesele special create in acest sens.

Asta e cea mai mare tampenie posibila. Am cautat primele trei locuri in leaderboard si am constatat ca acei jucatori erau niste pesti penali cu pierderi de peste 6 BI la NL4 pe 1k maini. La mese, atmosfera e de festival
Culmea e ca locul 1 din fiecare saptamana ia 35 USD. Cam putin pentru cat pierd baietii astia.

Care e strategia mea? Joc 9 mese simultan la NL2 - NL10 si capitalizez pe prostia lor. Joc extrem de tight, iar cand trebuie sa pariez pentru valoare, o fac puternic.
Momentan sunt undeva pe locul 30, pozitie corespondenta pentru un bonus de 6 USD. Infim, daca ma raportez la ce castig la mese.

Vreau sa vad daca pot sa intru in top10 la finalul zilei de vineri.
De lunea viitoare reiau jocul la NL10 only.