Oare trebuia sa numesc aceasta intrare in blog ,,Last Chance ?"

Spun asta pentru ca trebuie sa realizam cand nu suntem facuti pentru un domeniu si e bine sa renuntam cu intelepciune decat sa ne ambitionam in van.

S-a asternut praful pe blogul meu...

Intre timp, de la ultima postare am trecut prin niste probleme personale care se vindeca greu dar care sper sa ma intareasca si pe care as vrea sa le repar.
Vreau sa imi demonstrez mie si celor din jur care nu au incredere in mine ca pot.
Stiu ca e o munca grea. Sper sa reusesc ! Rectific. Trebuie sa reusesc!

In ajutorul meu a venit exact atunci cand aveam mai multa nevoie acest anunt: ,, http://www.holdem.ro/forum/holdem-ro...-de-micro.html.

Pana atunci participasem in vreo trei study groups si din vina mea sau a unor conjuncturi neprielnice nu s-a legat mai nimic. Cel mai rau imi pare ca nu am mai continuat in grupul ,,Beginners 6 max NLHE StudyGroup" din care a luat nastere mai tarziu grupul Aggro Regz. Ce vremuri erau cu friendly games pe Stars...
Grizzu, Duhu, Obs, Basement, Mygu, Edy, Hypnotix, (sa ma scuze cei pe care i-am omis) poate isi amintesc de mine cu toate ca sunt aproape doi ani de atunci.

Revin acum la anuntul din octombrie 20011. M-am inscris in acel grup si spre bucuria mea au trecut mai bine de doua luni si treaba e inca in picioare. Ne-am triat intre timp si am ramas cativa care suntem activi. Am numit acest grup ,,Fish Busters".
Aici le-am spus baietilor cand ne prezentam ca nu am incredere in jocul meu, ca poate nu sunt facut pentru poker si ca ma gandesc serios sa renunt. Spook -vazduh- pe holdem.ro (care intre timp a devenit coordonatorul grupului) m-a incurajat si a spus ca nu exista asa ceva si ca trebuie sa trec peste acest obstacol.

Cei care mi-au citit blogul stiu ca sunt un small winner player. Nu am pierdut din poker dar nici bani nu am facut. Am strans in ultimii doi ani aproape 1500$ care includ bonusuri si R.B.

Deci am hotarat sa mai bag o fisa. Aveam 100$ pe PokerStars, vreo 50 pe 888 (un freeroll castigat) si alti 70$ pe Bwin. Dispuneam de inca 200$ in Moneybookers. Am sters toata baza de date din HM si am facut una noua pe care am numit-o cum alta decat: ,,One More Try" !
Am luat-o din nou de la 2NL, am trecut prin 4NL, 5NL, 6NL, de data asta repede fara sa o mai lungesc.





Apoi de la 01 Noiembrie 2011 am depus 210$ pe Bwin si am primit un bonus de 400$ pe care se elibereaza in transe de 20$ in doua luni.

In 20 de zile mi-a mers bine si maine urc la 20 NL. Am si vreo 40 de maini la 20 NL





Am stats-uri de nit si pe langa leakurile vizibile din HM am multe lacune legate de sizing, punerea adversarilor pe range-uri, etc. Am mult de lucru, insa de la integrarea mea in grup, jocul meu a urcat macar o treapta.



Intre timp am aflat si avantajul mainilor cumparate.

Inchei aici aceasta postare cu sperante mari legate de grupul Fish Busters si nu numai.