Am rulat mult peste asteptari in luna martie, insa trebuie sa admit ca am avut si destul noroc deoarece am prins spot-uri favorabile si predispusi la gambling. Am reusit sa joc si putin mai loose decat in lunile precedente. Astfel, de la 18/14, asa cum jucam in decembrie, am ajuns la 20/16. Totusi, la capitolul studiu nu am lucrat atat cat mi-as fi dorit, iar in ce priveste numarul de maini...nu am reusit sa ajung la 50k asa cum mi-am propus la inceputul lunii. O sa incerc sa fiu mai harnic luna asta. In cazul in care voi rula la fel de bine in primele trei saptamani, s-ar putea sa incerc in aprilie si un shot la 200NL.

Simt insa ca pe parcursul jocului am probleme serioase in a juca impotriva regularilor in afara pozitiei din perspectiva jucatorului care da call la open raise. O sa postez o serie de maini in care am avut astfel de probleme in acest thread din sectiunea de analize. Sper ca jucatorii mai experimentati sa-mi dea o mana de ajutor deoarece vreau sa incerc sa-mi imbunatatesc jocul in astfel de situatii si sa-mi fixez linii mult mai bune pentru jocul postflop.
GL
Fișiere atașate