Pokeru' e un joc al informatiilor incomplete. Ai o idee despre range-uri, odds, and stuff. Dar niciodata nu poti sa fi sigur. O mana o joci cum e mai bine pe termen lung si accepti faptul ca uneori o sa pierzi.

Si viata e un joc al informatiilor incomplete. De fapt majoritatea oamenilor habar nu au in ce realitate traiesc. Ca niste vesnici fishi se nasc si mor fara sa inteleaga de ce totul e rigged, fara sa intrevada cum pot sa bata un RNG care nu e random si care nu intamplator le serveste coolere zi de zi.

Am auzit ca Gigel are cancer...wow ce ghinion... Ii zice doctorul cand ii da vestea; ca un jucator experimentat: "Man, asta o treci la coolere."

Degeaba se duce la biserica, degeaba se apropie de un Dumnezeu plasmuit de imaginatia lui si a altora ca el. Gigel o sa crape. A futut cand a avut chef sa futa, a baut cand a avut chef sa bea, a avut cont pe facebook, a ars-o cu like-uri si friends, a futut-o pe vecina grasa, a facut bani, a spart bani pe lautari, la botezuri, la curve, pe lucruri inutile dar trendy.

Era asa bine totu' avea doar 5 credite....toata viata inainte sa le plateasca.

Si acum e nedumerit si pierdut...cum adica urmeaza sa crape? Nu se poate impaca cu ideea si pariaza pe chimoterapie si pe biserica ca un fish in tilt care face shove cu orice doua carti.

Nu am scris post-ul asta pt ca am cancer, l-am scris pt ca vad lucruri unde altii nu vad nimic, si da, stiu ca Ady cu i din y grec nu o sa faca cariera in poker.